SENNERDESİN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SENNERDESİN FORUM

Site Kurucusu : MURAT VURAL

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ek Ders Ödemelerinde Elektronik Bordro (e-bordro) Dönemi

YazarMesaj
admin
Admin
Admin
admin

Erkek

Ek Ders Ödemelerinde Elektronik Bordro (e-bordro) Dönemi Empty
MesajKonu: Ek Ders Ödemelerinde Elektronik Bordro (e-bordro) Dönemi   Ek Ders Ödemelerinde Elektronik Bordro (e-bordro) Dönemi Icon_minitimePtsi Şub. 16 2009, 21:43

Öğretmen ve ilgili personelin ek ders ücretleri, gelecek aydan itibaren elektronik ortamda tahakkuk ettirilecek ve ödenecek
Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürü Ömer Duman yaptığı yazılı açıklamada, bu ay hayata geçirdikleri “Kamu Elektronik Bordro Sistemi (e-Bordro)”nin ardından “Kamu Hesapları Bilgi Sistemi – Ek Ders Uygulaması” adı ile yeni bir uygulama başlattıklarını bildirdi.
Pilot çalışmanın Nisan ve Mayıs aylarında Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okullarda gerçekleştirildiğini belirten Duman, çalışmanın Haziran ayında Ankara'daki tüm milli eğitim müdürlükleri ve bağlı okulları kapsayacak şekilde genişletildiğini, Bursa, Çankırı ve Sivas illerinde de “başarılı uygulamalar” yapıldığını anlattı.

Duman'ın verdiği bilgiye göre, ülke çapında Eylül ayından itibaren öğretmenler ve okullardaki idari personel ile diğer kamu kurumlarında görevli personelin ek ders ücretlerinin ödenmesi bu sistem üzerinden yapılacak. Sistem,577 bin 397 personeli kapsayacak.

Sistem çerçevesinde önce okullardan ders saati bilgisi girilecek. Bu bilgiler tahakkuk için il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine sistem üzerinden aktarılacak. İl/ilçe milli eğitim müdürlükleri de gerekli hesaplama, bordro ve ödeme emri belgesini oluşturduktan sonra ek ders ücretlerinin ödenebilmesi için elektronik ortamda muhasebe birimlerine aktaracak.

Duman, ek ders bordrolarının da maaş bordroları gibi Kamu Elektronik Bordro Sistemi (e-Bordro) uygulaması üzerinden ilgili kişilerce alınabilmesine ilişkin yakın zamanda açıklama yapılacağını bildirdi.
http://sennerdesin.yetkinforum.com

Ek Ders Ödemelerinde Elektronik Bordro (e-bordro) Dönemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» geçlik dönemindeki ergenlik dönemi
» Elektronik hakkında bilgi
» Tüm Asus VGA ve PSU'lara Çizgi Elektronik Servis Verecek