SENNERDESİN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SENNERDESİN FORUM

Site Kurucusu : MURAT VURAL

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows Vista Service Pack 1 Bekleneni Verdi Gibi

YazarMesaj
admin
Admin
Admin
admin

Erkek

Windows Vista Service Pack 1 Bekleneni Verdi Gibi Empty
MesajKonu: Windows Vista Service Pack 1 Bekleneni Verdi Gibi   Windows Vista Service Pack 1 Bekleneni Verdi Gibi Icon_minitimeÇarş. Mart 04 2009, 20:36

Evet arkadaşlar Microsoft Windows Vista için birinci servis paketini yayınladı. Henüz Türkçe ve diğer çoğu dilde yayınlanmamış olsa da Service Pack için gelen bilgiler oldukça olumlu. Şimdi birinci Servis Paketinin Vista’ya getirdiği yeniliklere bakalım.

Dosya kopyalamada hızı arttırılmış.
Kullanıcı Hesap Denetimi artık eskisi gibi çok fazla uyarı vermiyor. (Yönetici izni gerektiren dosya kopyalama ve taşıma işlemlerinde.)
Başlat menüsündeki arama kutusu kaldırılmış.
Orijinal olmayan Vista sürümleri artık tamamen deaktive edilmiyor; onun yerine sinir bozucu bir uyarı mesajı veriyor.
İllegal yöntemlerle aktive edilmiş Vista sürümlerinin aktivasyonu bitiyor ve korsan kullandığını belirten siyah bir ekranla karşılaşıyor kullanıcılar.
Denetim Masasındaki Sistem bölümünde artık işletim sistemi tarafından kullanılan Ram miktarı değil de toplam Ram miktarını gösteriyor. (32 bit işletim sisteminin maksimum kullanabildiği Ram miktarı 3,2 GB iken artık Sistem bölümünde 3,2nin üzerindeki değerler de yer alacak.)
İşte böyle bunlar göze çarpan ilk değişiklikler. Ayrıca iddia edilen gibi sürücü ve uyumsuzluk sorunları gerçekten de çözüldüyse Vista Service Pack 1 bekleneni verdi diyebiliriz. Tabi bunu kesin olarak söyleyebilmemiz için daha erken. Öyle zannediyorum ki Türkçe Servis Paketini tüm Vista kullanıcılar sabırsızlıkla bekliyor; ve umarım Microsoft biz Türk Vista kullanıcılarını daha fazla bekletmez.
http://sennerdesin.yetkinforum.com

Windows Vista Service Pack 1 Bekleneni Verdi Gibi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Vista Ultimate (32bit) Tr Full
» Windows/Office CD-Key Görüntüleyici & Değiştirici * Windows CD-Key Viewer/Changer
» Yeni bir donanım aygıtı taktım, ancak aygıt gerektiği gibi çalışmıyor.
» Vista Manager
» 3 Vista Live styles for XP